Fallon Cheonjeyeon

Adresa

132, Cheonjeyeon-ro, Seogwipo-si, Jeju-do
제주 특별 자치도 서귀포시 천제연 로 132 (중문동)

Faqe Hyrëse

Hours operative

N / A (Hapni gjatë gjithë vitit)

08: 00-18: 00
* Orari i nënshtrohet ndryshimit në varësi të orës së diellit.

informacion

Falls Cheonjeyeon, i quajtur "Pellgu i Zotit", përbëhet nga seksione 3. Rreth rënies, lulëzon një shumëllojshmëri e jetës bimore, siç janë kallamat e rralla 'solimnan'. Në lindje, ka një shpellë ku uji i ftohtë derdhet nga tavani për të krijuar ujëvaren e parë. Uji mblidhet në një pishinë dhe prej andej, bie edhe dy herë, duke krijuar ujëvarat e dyta dhe të treta, të cilat më pas rrjedhin në det. Në Luginën Cheonjeyeon, vizitorët mund të shohin Urën e Seonimgyo (urë harku me nimfat 7 të gdhendura në anën) dhe pavijonin oktagonal Cheonjeru. Ura Seonimgyo quhet gjithashtu Chilseonyeogyo, që do të thotë "urë shtatë nimfash", dhe ajo lidh Falls Cheonjeyeon me Kompleksin Turistik Jungmum.

Në sipërfaqen e Pavionit të Cheonjeru, ekziston një pikturë që tregon legjendën e Cheonjeyeon për shtatë nimfat dhe perëndinë e malit. Në maj të çdo viti madje të numëruar, Festivali Chilseonyeo mbahet këtu.

Pajisjet e parkimit

Në dispozicion

VC

Në dispozicion

Rentals shëtitje për fëmijë

Jo në dispozicion

Galeria

1 Comment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *

Posto koment